Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Etchings etc / Etching 10851037



*

nr 1085 1037


Bruno Ekström

(1941-1990), Sverige


Bruno Ekström, 1973, Katarinavägen, Stockholm, 189/310, subject: 34x24,


ETCHING, Bruno Ekström (1941-1990), 1973, Katarinavägen, Stockholm, 189/310, motivet: 34x24


Bruno Ekström, Swedish painter, born 1941, dead 1990.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday January 23 2017
at 18:13:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/1 18:42:28 1      500 kr
21/1 15:03:39 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Jan 23

Stockholm

På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...



Read more about Stockholm

  • Artist/Designer

Bruno Ekström

Bruno Ekström, Swedish painter, born 1941, dead 1990.

Read more about Bruno Ekström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno ekström etsning etsningar grafik katarinavägen slussen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv




Ladda ner broschyr